WW2 Amerikaans ARN-7 Radio compass, werkend incl. loop antenne
Bieden 3 mei 2026, 11:55 Nico van Dongen
Aangeboden wordt een compleet opgebouwd en werkend ARN-7 radio compass.
De ARN-7 is de WW2 voorloper van het 50er jaren ARN-6 radio compass. Het was een standaard radio uitrusting van bijna alle Amerikaanse grote vliegtuigen zoals de Dakota en ook de WW2 bommenwerpers zoals de B25 en de B17. Na de oorlog zijn ze nog een tijd door gebruikt.
De ARN-7 heeft een voeding nodig van 115V, 400Hz waarvoor een statische omvormer van 28VDC naar 115V 400Hz is toegevoegd aan de installatie.
Er is nu alleen een voeding van 28VDC bij ongeveer 10Amp nodig.
Onderdeel van de installatie is de, in verzamelaars kringen, erg gewilde LP-21 Loopantenne.
Aan het id plaatje te zien is deze installatie na de oorlog nog bij de
KLM in dienst geweest.
Er zullen weinig complete, laat staan werkende, ARN-7 installatie in Nederland te vinden zijn. Alleen het vinden van de benodigde pluggen is al een speurtocht op zichzelf.
Vraagprijs voor het geheel is 450 euro. Mocht je de LP-21 Loop antenne al hebben dan wil ik de installatie wel splitsen en verkoop ik de ontvanger met toebehoren voor 250 euro en de LP-21 loop antenne los voor 200 euro
Nico - 0651389750


SOESTERBERG, UT
0651389750
Email
Meer van deze gebruiker
Permalink
Rapporteer