Privé-museum Collection ’39 – ’45 te Winkel (N-H) is een grote particuliere verzameling van militaire uniformen, uitrustingen, gebruiksartikelen, persoonlijke bezittingen en voertuigen.
Op zaterdag 16 en zondag 17 augustus 2025 hebben wij weer open huis van 10.00 uur t/m 17.00 uur.
De verzameling omvat diverse items van Canadese, Amerikaanse, Engelse, Nederlandse (verzet) en Duitse militairen in oorlogstijd. Er is ook een doorlopende foto- en filmpresentatie.
Onze leden vertellen u graag wat wij doen en hoe wij alles restaureren. Het verzamelen van materialen en conserveren is een van onze specialiteiten. Er zijn diverse historici en specialisten die u graag al uw vragen beantwoorden. Ook zijn wij altijd op zoek naar materiaal en is alles uit deze periode welkom in ons museum. Heeft u nog iets thuis en zou u het willen afstaan dan kunt u altijd bij ons terecht.
De collectie heeft diverse Engelse en Canadese voertuigen waaronder een zeer zeldzame tank, de Britse Churchill Mk7 “Crocodile” deze is totaal gerestaureerd en operationeel uit 1944 en is in zijn volle glorie te bewonderen. Tevens hebben we ook nog een Churchill Mk2/3 in afwachting van restauratie.
Er is een stand met modelbouw van leden van de TWENOT. Een landelijke vereniging die zich bezighoud met modelbouw tanks en alles wat daarbij komt kijken, vraag ze gerust naar hun mooie hobby. Er kunnen zelfs model tanks rondrijden.
Er zijn een aantal verkoopstalletjes met militaria uit diverse periodes, altijd interessant voor de verzamelaar.
Tevens is er ook informatie over het beroemde schilderij de Nachtwacht, deze heeft in 1940 op doorreis in Winkel overnacht.
Er zijn rond de 30 voertuigen uit de periode 1940 t/m de koude oorlog aanwezig. Een diversietijd van voertuigen t/m de koude oorlog zijn aanwezig, DAF is een van de merken die Nederland na de oorlog op defensiegebied heeft grootgebracht. Van de YA126 T/m de YA616 en de YP408 zullen te bewonderen zijn.
Op zaterdag is er een informatiestand van het Korps Nationale Reserve (NATRES) . Naast je huidige baan of studie werken bij de Landmacht? Dat kan! Duizenden mensen zijn al op flexibele basis bij ons in dienst. Deze militairen noemen we reservisten. Variërend van een paar uur per week tot een paar dagen per maand zetten zij zich in voor vrede en veiligheid. In Nederland, maar soms ook daarbuiten. Iedereen kan reservist worden. Of je nu voormalig militair bent, student en op zoek naar een uitdagende bijbaan of fulltime werkt en je vrije tijd op een zinvolle manier wilt besteden. Militaire ervaring is in veel gevallen niet nodig. De basisvaardigheden die je nodig hebt om als militair te kunnen functioneren, leer je bij Defensie. Het enige wat we van jou vragen is enthousiasme en de wil om op een bijzondere manier je steentje bij te dragen aan de samenleving. Dus kom langs en laat je informeren.
Kortom veel te zien en te beleven, dus kom gezellig langs en verdiep je in al het moois wat wij uw bieden.
Wij verkopen beide dagen koffie, thee en limonade (geen pin).
Locatie: zandhaver 7a (achterzijde!), 1731 LK Winkel (N-H).


WINKEL, NH
Email
Meer van deze gebruiker
Permalink
Rapporteer